Krásy přírody
mapa stránek
památky
aktuality

Ing. Zdeněk Pražák

Narozen v roce 1961 v Nechanicích u Hradce Králové.

V oblasti fotografie jsem naprostý samouk.

S fotografováním jsem započal v roce 1985, kdy jsem si po nástupu do zaměstnání koupil první fotoaparát – jednookou zrcadlovku Pentax Program A.

Vážnější tvorbou v oblasti krajinářské fotografie jsem se začal zabývat zhruba v roce 1997. V té době jsem si koupil nový fotoaparát Pentax MZ 5 a postupně jsem si dokupoval další vybavení, zejména objektiv Tamron AF 28 – 200 mm Aspherical LD, f/ 3.8 – 5.6 a další objektiv Pentax AF 20 mm.

V té době jsem se stal členem tehdejšího Fotoklubu při okresní knihovně v Pardubicích v rámci kterého jsem se účastnil mapových okruhů Český ráj a Ratibořice.

V roce 2002 jsem se začal zabývat počítačovým zpracováním svých fotografií a v poslední době si fotografie tisknu sám.

Před vánoci roku 2005 jsem si koupil nový digigitální fotoaparát Canon EOS 20D s objektivem Canon EF-S 17 - 85 mm se stabilizátorem obrazu.

V současnosti jsem členem Fotoklubu ASA Pardubice.

K mým nejoblíbenějším fotografickým motivům patří především skalní útvary Českého ráje, Krkonoš a Jizerských hor, vodní motivy z horských a podhorských potoků a říček a dále zejména stromy v mlžných závojích při ranním svítání.

V říjnu 2006 jsem si založil internetový projekt shromažďující obrázky křížků, božích muk a kapliček v ČR - podívejte se na http://bozimuka.fotoprazak.net

Zde je umístěn seznam webových stránek odkazujících na mé stránky Krásy přírody


© Ing. Zdeněk Pražák, Krásy přírody

Aktualizace: 09.10.2006 8:18